کاور زوکوشاهزاده زوکو یکی از پر طرفدار ترین شخصیت های سریال آخرین باد افزار، شاهزاده ای که توسط پدرش تبعید شد، شاهزاده ای که در آخر شاه شد.

ادامه مقاله در ادامه پست


نویسنده: محمد امین آجورلو  زوکو در قوم آتش متولد شد. او فرزند اوزای و اورسا است، زوکو توسط پدرش از قصر تبعید شد،او برای اولین بار در یکی از جلسات مهم شرکت کرد و مخالف نظر یکی از ژنرال ها صحبت کرد. با اینکه حق با زوکو بود پدرش او را برای دوئل با آن ژنرال دعوت کرد.
زوکو هیچ هراسی برای مبارزه با آن ژنرال نداشت، اما وقتی برای دوئل به میدان مبارزه رفت متوجه شد پدرش برای دوئل با آماده است. زوکو با پدرش مبارزه نکرد اما پدرش صورت زوکو را سوزاند...
او را تحقیر کرد و گفت: باید خواهرت را برای دوئل با تو می آوردم. سپس زوکو را تبعید کرد و گفت: تا وقتی آواتار را دستگیر نکنی نمی توانی یک شاهزاده باش. زوکوی ناچار همراه با عمویش آیرو مسیر زندگی تازه اش را شروع کرد.
درون زوکو پسری مهربان، ساده و بی کینه است. او مادرش را بسیار دوست دارد و مادرش اورسا نیز او را نسبت خواهرش بیشتر دوست داشت.
زوکو در فصل یک به همراه عمویش آواتار آنگ را پیدا میکند...
اما آنگ آواتار است او بر هر چهار عنصر مسلط است نمی توان به همین سادگی اورا دستگیر کرد.
عموی زوکو همیشه او را نصیحت می کرد و به او می گفت: بیخیال آواتارشو. بیا همین جا مستقل شویم.   تو با دختری ازدواج کنی و تشکیل خانواده بدی.
اما زوکو قبول نمیکرد، چون او زندگی در قصر را از زندگی معمولی بیشتر دوست داشت.
روزی آنگ توسط ژنرالی دستگیر میشود، زوکو یک نقاب آبی میزند تا آواتار را نجات دهد و خودش دستگیرش کند. به همین دلیل لقب او شد روح آبی The blue spirit.

..........

زوکو در فصل دو زوکوی تنها شد(نام یکی از قسمت ها: زوکوی تنها). او با دزدی از ثروت مندان برای خود و عمویش غذا و وسایل تهیه میکرد. در باسینگ سی خواهرش آزولا در حضور زوکو آواتار را نابود می کند. و با هدفی نامعلوم بهپدرش می گوید که زوکو آواتار را کشته است. آزولا در باسینگ سی عمویش آیرو را به عنوان خیانت کار محکوم می کند. و برای زوکو دو راه انتخاب گذاشت: عمو آیرو یا شاهزاده بودن. زوکو شاهزاده بودن را انتخاب می کند. و آیرو به زندان می افتد.
کاتارا با هنر درمانگری آنگ را از مرگ نجات میدهد.

..........

در فصل سه زوکو به همراه خواهر و پدرش زندگی میکند.
آن سوی آنگ و دوستانش در حال کشیدن نقشه ای برای حمله به کشور آتش در روز خورشیدگرفتگی هستند.
چند روزی تا خورشید گرفتگی نمانده بود که زوکو به لطف عمویش که در زندان بود توانست داستان خیانت سوزین به آواتار قبلی را بخواند.
روز خورشید گرفتگی فرا می رسد، کشور آتش آماده نبرد است.
زوکو نزد پدرش میرود و از او می پرسد مادرم کجاست؟ (مادر زوکو قبل از تبعید شدنش، ربوده میشود و چهره خود را از دست میدهد... با توجه به کمیک جستجو). اما اوزای چیزی به او نمی گوید. زوکو به پدرش می گوید که می خواهد به تیم آواتار ملحق شود.
به محض تمام شدن خورشید گرفتی، اوزای با آذرخش به پسرش حمله میکند و در اوج ناباوری زوکو آذرخش را برمیگرداند.
بعد از اتمام جنگ تیم آواتار شکست می خورد. کشور آتش تمام آن ها را دستگیر میکند ولی جوانان فرار می کند و در معبد باد جنوبی مخفی می شوند.
زوکو چند بار به آن ها میگوید که می خواهد به تیمشان ملحق شود اما آن ها قبول نمی کنند. بعد کم کم زوکو را می پذیرند.
حالا زوکو که دشمن آنگ بود شده استاد آتش افزاری او.
ستاره سوزین به زمین برخورد می کند و قدرت آتش افزاران دو برابر میشود. اوزای قصد دارد حاکم جهان شود، اما آنگ او را شکست میدهد و زوکو به عنوان پادشاه جدید آتش انتخاب می شود...

..........

مشخصات ظاهری زوکو:
سن: ۱۸
قد: تقریبا ۱.۶۷ سانتی متر
رنگ چشم: مشکی
رنگ مو: مشکی
رنگ پوست: سفید

--------------------

مشخصات درونی زوکو:
زوکو فردی عادل، مهربان و ساده است.
او زود عصبی می شود.

---------------------

ما از زوکو چه یاد میگیریم:
ما از زوکو یاد میگیریم که در تمام مراحل و سختی های زندگی صبور و مقاوم باشیم.
زوکو به ما ثابت کرد که می توانیم خودمان را اصلاح کنیم و مسیر زندگی را به سوی موفقیت تغییر دهیم.پایان

نویسنده: محمد امین آجورلو