محمد امین آجورلو سه شنبه 22 خرداد 1397 03:24 ب.ظ نظرات ()


کاور مقاله میلو


مقاله، میلو: پسربچه بزرگ


  ملیت: شهرجمهوری
  قومیت: قبیله باد
  سن: در کتاب اول(باد):5 در کتاب دوم(ارواح) و سوم(تغییر):6 در کتاب چهارم(توازن): 9
  تولد: 165 ب.ج 
  جنسیت: مرد
  رنگ چشم: خاکستری 
  رنگ مو: قهوه ای تیره
  متحدان: تنزین، پما، جینورا، ایکی، روهان، کاتارا، بومی، کایا، اوگی، تیم آواتار، لین بی فانگ، نیلوفر سفید، پوکی، توین
  دشمنان: آمون، ماگما ها، مثلث خطر، تارلاک، اونالاک، نیلوفر قرمز، امپراطوری زمین، کوویرا
  موقعیت: درحال یادگیری باد افزاری - مدرس باد افزاری

تنزین درباره میلو:
 اون بامزس، تو هرگز نمیتونی بفهمی چی قراره از دهنش میاد بیرون. 
میلو سومین فرزند و اولین پسر پما و تنزین است که همراه دو خواهرش، جینورا و ایکی و برادرش، روهان زندگی در جزیره معبد باد میکند.تاریخ:
میلو در 165 ب.ج متولد شد و به عنوان یکی از آخرین باد افزار های موجود در دنیا رشد کرده است.


میلو و خانواده اش
170 ب.ج: آموزش باد افزاری کورا:
وقتی کورا آماده آموزش باد افزاری بود، میلو همراه با خانوده اش در غروب قبیله آب جنوبی آنجا رفتند تا شب را بمانند و مادربزرگشان را ببینند. وقتی رسیدند میلو درحال جویده سر پدرش بود؛ وقتی مادربزرگش سعی کرد او را بغل کند او مادربزرگش را نشناخت و به او گفت ولم کن زن غریبه. او با بادافزاری خود را برفی میکرد و میگفت برف افزاری میکند تا اینکه برف برسر مادرش پرتاب شد و او(پما) ناراحت شد. آن ها روز بعد به شهرجمهوری برگشتند زیرا تنزین باید به وظایف خود رسیدگی میکرد.
میلو و خواهرانش دوباره وقتی که کورا به شهرجمهوری آمد با او ملاقات کردند و از پدرشان اجازه خواستند بگذارد کورا در شهرجمهوری بماند. میلو به عنوان یک معلم در آموزش های باد افزاری کورا حضور داشت. او بعد از اعصبانی شدن کورا و شکستن ابزار آموزش باد افزاری، حرف های کورا را تکرار کرد و با لگد به یک تکه از ابزار ضربه زد.


دستگیری میلو، ایکی، جینورا و تنزین
انقلاب ضد کنترل کنندگی: 
در طول حمله ماگما ها به جزیره معبد باد او و خواهرانش به بیرون راندن ماگما ها به لین بی فانگ کمک کردند. با وجود اینکه آمون لین را زندانی کرد، تنزین و سه فرزند بزرگش را (جینورا، ایکی، میلو) دستگیر کرد و کورا و ماکو برای کمک آن ها رسیدند. 
میلو بعد از بازگشت به جزیره معبد باد شاهد حضور عموی خود، بومی بود. آن ها به قبیله آب جنوبی سفر کردند تا کاتارا انرژی کورا را برگرداند.


آموزش دادن پوکی
171 ب.ج:
شش ماه پس از وقوع انقلاب آمون، میلو، خواهرانش و کورا در مسابقه اسکوتر بادی شرکت کردند و میلو آخر شد. بعد از بازگشت از جشن ارواح گلیسر، تنزین و خانواده اش به همراه بومی و کایا به معبد باد جنوبی رفتند. 
در آنجا میلو با یک لمور دوست شد و سعی کرد به او آموزش دهد اما در آموزش هایش موفق نشد. تنزین به او کمک کرد لمور ها را آموزش دهد و او روز بعد تمامی لمور های معبد را آموزش داد و همه را حیرت زده کرد. 


میلو و بادافزاران
پس از همگرایی یکنواخت:
بعد اینکه همه شاهد باد افزار شدن برخی از بی کنترل کنندگان شدن تنزین و کورا باد افزار ها را پیدا می کرد و برای آموزش به جزیره معبد باد نزد میلو و ایکی میفرستاد.
بعد از اینکه میلو، ایکی و دیگر باد افزار ها توسط نیلوفر قرمز دزدیده شدند، نقشه کشیدند. ایکی گفت تشنم است، میلو گفت باید دستشویی برود و با این همکاری خود را نجات دادند.


جینورا،میلو و ایکی
174 ب.ج:
زمانی که میلو با خانواده اش برای سخنرانی و رونمایی از به روز رسانی ترمینال ما شاهد موهای تازه رشد کرده میلو و جینورا شدیم.

پما درحال حرف زدن با میلو
پس از اینکه مشخص شد کورا گم شده است، میلو، ایکی و جینورا در یک ماموریت (به قول میلو سری  ) رفتند تا کورا را پیدا کنند. پما به عنوان آذوقه برای آن ها خوراکی موردعلاقه میلو را آماده کرده بود که میلو همه آن ها دور ریخت.

میلو و توین
در شهر، میلو عکس کورا را (البت فکر کنم نقاشی بود) به یک دختر به نام سوین نشان داد و از او خوشش آمد که ایکی رسید و او را مسخره کرد. 

ایکی، جینورا و میلو
آن ها چند روز بعد در یک باتلاق گیر افتادند و جینورا با مدیتیشن و کورا با متصل شدن به ساقه های درخت انجیر هندی توانسند هم را پیدا کنند.  تاف نیز آنجا بود و کورا میلو، جینورا و ایکی را به او معرفی کرد.

میلو درحال پرتاب بادکنک پر از رنگ به مکاتاک
بعد از شروع جنگ کوویرا، تیم آواتار در پی تلاش برای نابودی مکاتانک کوویرا بودند که میلو پیشنهاد داد بادافزاران از بادکنک های پر از رنگ استفاده کنند.


شخصیت: 
میلو همیشه مشتاق و پر انرژی است که همیشه آرامش جزیره معبد باد را بهم میزند. او مانند پدربزرگ خود عاشق بازی است و از بازی در اطراف، پریدن بر روی سر و شانه پدر و... لذت می برد. وقتی که ماگما ها به جزیره معبد باد حمله کردند میلو رفتاری پرخاشگر از خود نشان داد. و زمانی که شاگردان بادافزاری را آموزش میداد تقریبا سختگیر و اعصبانی بود.

توانایی ها:
اگرچه میلو هنوز درحال یادگیری بادافزاری است اما او تا به حال مهارت های بسیار قابل قبولی در بادافزاری به نمایش گذاشته است. او توانایی راندن اسکوتر بادی را دارد :)

مهارت های دیگر:
علی رغم رفتار های کوکانه، میلو همیشه دوست دارد مانند عمویش بومی یک فرمانده نظامی باشد.

بستگان:


پاکو------کانا
                 |
                 |
                 |  
                 |
کایا-----هاکودا
        |
        |  
        |
        |
ساکا       کاتارا ---------آنگ
                  |
|
|
|
بومی  کایا        تنزین----پما
   |
   |
   |
   |
جینورا ایکی میلو روحان


جالبه بدونید:
به گفته سازندگان میلو یک پسر ناز و دوست داشتنی بود تا زمانی که دستیار کارگردان کی هیون ریو یک طرح جایگزین پیشنهاد کرد.
حتی Fartbending (گاز معده افزاری ) هم ایده کی هیون ریو بود.

پایانمقاله چطور بود؟ نظراتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.


"نویسنده: محمدامین آجورلو"